Bridgestone logo
Lietuvos | Tarptautinis tinklapis | Susisiekti su mumis | 
Bridgestone Baltics SIA

Dažniausiai užduodami klausimai - Padangų priežiūra

» Kokiam oro slėgiui esant padangoje, turėčiau prisipųsti padangas?
Oro slėgis, kuris turėtų būti priekinėse ir užpakalinėse padangose, turėtų būti nurodytas automobilio naudojimo instrukcijoje. Taip pat patartina daugiau pripūsti padangas tuo atveju, jei ketinate vežti didesnį nei įprastą krovinį. Kad tinkamai pripūstumėte padangas, padangų oro slėgį matuokite tik tuomet, kai padangos yra šaltos.
Nepamirškite patikrinti oro slėgio ir atsarginėje padangoje, kadangi joje rekomenduojama palaikyti aukštesnį oro slėgį nei priekinėse ar užpakalinėse padangose (jei yra būtina, bet kada galite išleisti šiek tiek oro, kai pakeisite padangą atsargine).
» Kas kiek laiko turėčiau tikrinti padangų spaudimą?
Spaudimas padangose turėtų būti tikrinamas reguliariai (kas dvi savaites) arba prieš išsiruošiant į ilgesnę kelionę.
» Kada padanga laikoma nusidėvėjusia?
Europoje yra nustatytas reikalavimas, tinkama naudoti padanga atitiktų minimalų protektoriaus griovelio gylį, patikrinus jį bet kokiu griovelio nusidėvėjimo indikatoriumi (TWI), esančiu padangos perimetre.
Vasarinėms padangoms šis dydis yra 1.6 mm, kai tuo tarpu žieminėms - 4 mm.
Nepaisant to patartina kaip įmanoma anksčiau pasikeisti padangas, jei yra plika akimi matomų protektoriaus pažeidimų bei automobilį darosi sunkiau suvaldyti važiuojant dideliu greičiu, sunkiomis oro sąlygomis ar pavojingame kelio ruože.
Padangų karkasas turėtų būti reguliariai apžiūrimas ir pakeičiamas, radus pažeidimų arba deformacijų, rodančių bendrus padangos struktūros pažeidimus. Be abejo, siūlome prieš pakeitimą pasitarti su padangų montuotoju arba padangų pardavėju.
Padangos amžius taip pat gali įtakoti važiavimo charakteristikas. Į padangos gumą įsigeria įvairūs tepalai ir tuomet padanga tampa mažiau elastinga, todėl padangų grioveliai sumažėja ir pailgėja stabdymo kelias.